CS | EN 
DNA Centrum:

Proč "DNA" analýza


Proč "DNA" analýza?

Read More...


Typy vzorků

Read More...


Typy vzorků

Zpracováváme Všechny typy vzorků, včetně těch nejobtíženějších, jako jsou vlasy bez kořínku, dotekové stopy, vzorky fixované ve formalinu, shnilou tkáň, kosterní materiál, srst a podobně. 

Standardní vzorek

Standardním vzorkem se rozumí stěr z ústní dutiny, ať odebraný na vatovou tyčinku nebo náš speciální odběrový "swab". Za standardní vzorek se neplatí žádný příplatek a jeho zpracování je již započítáno do ceny analýzy. 

Oděr je tedy stěr z ústní dutiny, to znamená, že je neinvazivní a bezbolestný. Buď jej můžete provést sami doma pomocí návodu na výrobu domácí odběrové soupravy (tento Vám zdarma zašleme emailem) nebo pomocí našich standardizovaných odběrových souprav (ty zasíláme zdarma k většině analýz nebo za příplatek 100 Kč/1 soupravu k základním testům otcovství). Odběr vzorku je velmi jednoduchý a zvládnete jej jistě i sami doma. Je třeba dodržet pravidla, která Vám zašleme spolu se soupravami. 

Samozřejmě je zde možnost odběru DNA vzorku i u nás. V naší kanceláři jsme Vám k dispozici každý pracovní den mezi 8.-16. hodinou a odběr je opět zdarma mimo základní testy otcovství, kde si připlatíte opět 100 Kč/1 soupravu.

Nestandardní vzorek

Za nestandardní vzorek je považován jakýkoliv další biologický materiál, který není ústním stěrem. Nejčastěji se jedná o vlasy, nehty, žvýkačky, kapesníky, apod. Za nestandardní vzorek si účtujeme příplatek 3 000 Kč. Výjimku tvoří nejobtížnější vzorky, jako jsou např. kosti či shnilá tkáň, kde se cena zpracování takového vzorku může vyšplhat až na desítky tisíc. Pokud nám chcete k analýze zaslat nestandardní vzorek, vždy to, prosím, předem konzultujte telefonicky s některým z našich pracovníků. 

Dalším důležitým bodem je fakt, že ke každému nestandardnímu vzorku potřebujete souhlas se zpracováním od jeho donora.  To znamená, že nelze testovat DNA bez souhlasu jeho "majitele". Tuto zásadu bez výjimky dodržujeme a striktně ke každému vzorku vyžadujeme podpis jeho donora.

Redakční systém eBook ve verzi pro Forenzní DNA servis s.r.o. (2017 - 2023), NETSYSTEM Int. a.s., kontakt: Mgr. Vojtěch Podhorný, vpodhorny@netsystemas.com